Co charakteryzuje dobry warsztat samochodowy?

Silnik samochodowy

02 cze Co charakteryzuje dobry warsztat samochodowy?

Wybór zakładu mechanicznego, mimo dość szerokiej oferty rynkowej, nie jest wcale zadaniem łatwym. Tym bardziej, jeśli posiadamy samochód w miarę nowoczesny, którego wszystkie układy bazują na elektronice. Nie jest bowiem tajemnicą, że im nowsze i bardziej zaawansowane auto, tym liczba warsztatów mechanicznych mogących pomóc w wyeliminowaniu usterki szybko się zawęża.

Jak zatem dokonać odpowiedniego wyboru i co charakteryzuje profesjonalne zakłady samochodowe?

Sprzęt i wyszkoleni mechanicy

Mimo iż wielu kieruje się stereotypami i ma o polskich serwisach samochodowych fatalne zdanie, prawdą jest jednak to, że wiele z nich posiada specjalistyczny sprzęt, pozwalający przeprowadzić pełną diagnostykę samochodu i sprawdzić dokładnie wszystkie jego układy. Jednak nawet najlepszy sprzęt nie będzie właściwy, jeśli obsługiwać go będą niedoświadczeni i słabo wyszkoleni mechanicy. Powinni być na tyle biegli, aby móc możliwie najlepiej wykorzystać dostępną technologię i dotrzeć do każdego systemu diagnozowanego auta.

Obsługa klienta

Klienci z reguły są coraz wybredniejsi, co ma swoje odzwierciedlenie także tutaj. Dbając o swojego klienta, serwisy mechaniczne powinny dążyć do tego, aby w zakładzie spędził on czas jak najprzyjemniej. Klimatyzowane pomieszczenie z dostępem do darmowych napojów oraz codzienną prasą wcale nie jest tu żadną przesadą. Jako że większość dysponuje dziś tabletami lub smartfonami zakłady mechaniczne zapewnić powinny również darmowy dostęp do sieci.

 

Przekaz informacji

Profesjonalny warsztat samochodowy ceni sobie każdego klienta i przez cały okres naprawy auta pozostaje z nim w kontakcie. Obieg informacji pomiędzy obiema stronami jest bardzo ważny. Klient powinien być na bieżąco informowany o stanie pojazdu, zakresie napraw, ewentualnych cenach oraz układach, które naprawić musi w najbliższej przyszłości.

Zdarza się niestety, że zostawiając samochód u mechanika z błahą wydawałoby się usterką, klient otrzymuje wysoki rachunek za wykonanie dodatkowych prac. Takie praktyki w profesjonalnych warsztatach samochodowych nie mają miejsca.

allegro_icon_2